Časová kapsa – časová kapsle pro dlouhodobé investiční uskladnění

Časová kapsa – časová kapsle

Jistě jste tento pojem už někdy slyšeli a víte čeho se to týká. Pokud ne, tak se jedná zkráceně o prostor, který se na určitou dobu (většinou v řádu let) zapečetí nebo uzavře. Využití může být různé.

Pokud chcete takovou možnost využít, nemusíte již dlouho hledat. Naše úložiště / časová kapsa, neboli vlastně takový náš sklad, je přebudovaná  železobetonová stavba, která je upravena, aby sloužila přesně tomuto novému účelu.

Bezpečné dlouhodobé uskladnění s příběhem

Časová kapsa v  bunkru
Časová kapsa v bunkru

Železobetonový skelet vojenského bunkru nabízí dostatečnou odolnost proti času. Nemusíte se bát, že by došlo časem ke spadnutí nebo jiným katastrofám. Bunkr je pro účel časové kapse opravdu tím nejlepším místem. Dveře do prostoru jsou zazděné betonovými tvárnicemi a je zajištěna pouze ventilace. Navíc je prostor napojen na elektronický dohled a je zabezpečen jak mechanicky, tak elektronicky proti vloupání. Všechny časové kapsle, které si u nás kdo uchová, jsou jednotlivě uchovávány v takových skladovacích kójích. Ty jsou zazděny železobetonem, který má tloušťku 15 cm.

Ceny a podmínky

Minimální doba uskladnění jsou tři roky. Maximální doba není omezena. Prostor je vždy upraven na přání zákazníka a zazdění probíhá v jeho přítomnosti. Měsíční náklady na skladování jsou levné a jsou fixované na dobu, kterou si každý zákazník uzavře smlouvu. Uzavření kapsle je zdarma, její otevření je zpoplatněno 3 000 Kč v čase, ve kterém doběhne smlouva. Mimořádné otevření je zpoplatněno 10 000 Kč s ohledem na bourání a následné stavební práce. Tím myslíme tedy dobu během trvání smlouvy.

Ceník za měsíc a m3 při platbě na 10 let a více:

  • Car: 8 m3 – 99,3Kč = 795 Kč
  • Moto: 4 m3 – 173,75 Kč = 695 Kč
  • Collections: 2 m3 – 297,5 Kč = 595 Kč
  • Standart:  1 m3 – 295 Kč = 295 Kč
  • Mini: 0,5 m3 – 390 Kč = 195 Kč

V případě, že si přejete kapsu uložit na dobu menší než 10 let, nás kontaktujte. Rádi vám sestavíme individuální nabídku.

Platba: Platbu je možné provádět dopředu nebo měsíčně.

Otevření časové kapsy probíhá symbolicky jednou ročně na Velký pátek, kdy se otevírají hory, skály a vydávají své poklady podle starodávné pranostiky.

Velký pátek

Velký pátek 2021 – 2. 4. 2021

Velký pátek 2022 – 15. 4. 2022

Velký pátek 2023 – 7. 4. 2023

Velký pátek 2024 – 29. 3. 2024

Velký pátek 2025 – 18. 4. 2025

Velký pátek 2026 – 3. 4. 2026

Vaši kapsu umístíme do vojenského bunkru z roku 1938, který je chráněn zhruba metrovou železobetonovou zdí. Ta vydrží i přímý zásah dělostřeleckého náboje.

Časová kapsa v řopíku
Časová kapsa

Základní kategorie využití časové kapsy / schránky

Investiční časová kapsa – zhodnocení investice a inflační zabezpečení

Naším velkým nepřítelem je čas. Jsou však situace, kdy ho můžeme dostat na naší stranu. Tou situací je právě investování do starožitností, nebo spíše do bezcenných artefaktů z doby, ze kterých se starožitnosti stanou. Specifickou kategorií jsou veteráni. Pro časovou kapsu jsou nejvhodnější motocykly. Investiční a spekulativní využití časové schránky je možné pro sbírky, nebo i jednotlivé designové kousky. Výborně se hodí pro umělecká díla ze skla, porcelánu, plastu. Při vhodném zabalení i pro ostatní díla sbírky.

Příkladem může být tento veterán.

Časová kapsa – Inflační zabezpečení

Na přiloženém odkazu, ze kterého přebíráme graf, vidíme, co nám zbude z uložených peněz vlivem inflace po deseti letech.

https://snadne-finance.cz/inflace-se-tyka-i-vas-a-meli-by-jste-ji-brat-v-potaz/

Mnohým spořily babičky na vkladní knížku a z malého důchodu odkládaly stranou po 500 Kč měsíčně, ale bankovní poplatky a inflace takový dar v horizontu 10 – 20 let téměř znehodnotil.

Časová kapsle jako nástroj zachování hodnoty

Časová kapsa je výrazně lepším nástrojem, jak přenechat budoucí generaci nějaké dědictví a je zde průnik i se sentimentální hodnotou, kterou zmíníme v dalším odstavci.

Pokud tedy nyní koupíte sbírku, stroj (budoucí veterán), designové předměty z 80 -90 let nebo kolekci od mladého perspektivního umělce, s velkou pravděpodobností bude zhodnocení několikanásobné. Na druhou stranu pokud tak neučiníte, bude s velkou pravděpodobností devalvace vašich úspor také několikanásobná.

Připravujeme pro vás seznam kurátorů a poradců pro sestavení vhodného portfolia investiční sbírky z oborů historie designu 20 století, mladí umělci, sklo, keramika, sochy, figurální umění ….

Sentimentální časová kapsa – pozůstalost – vzpomínky

Chcete přenechat vzpomínky budoucím generacím? Pak je časová kapsa ideálním řešením. Rodinná alba, fotky, rodokmeny, DNA archivace a jiné.

Časová kapsa může sloužit studentům a třídám. Jaké by to bylo otevřít k příležitosti třídního srazu po 10 / 20 / 30 / 40 letech časovou kapsu? Co byste tam uložili a případně s potěšením našly? Máte v rodině studenta a nenašetřili jste na Ferrari za maturitní vysvědčení? Darujte mu/jí nebo celé jeho třídě časovou kapsli. Určitě je to dárek, který zaujme opravdu každého. Buďte originální a darujte nevšední dárek. Časová kapsa – časová kapsle je tím pravým ořechovým.

Skladovací časová kapsa

Ve vašem životě vás potkala dramatická změna a chytáte se odjet do zahraničí na delší čas. Nechcete všechny vaše vzpomínky vyhodit? Hledáte levné dlouhodobé uskladnění? Pokud máte opravdu cenné věci, o které nechcete přijít, neváhejte a využijte časovou kapsu. Při dlouhodobém uskladnění je časová kapsa schopna nabídnout nejlepší dlouhodobé uskladnění z ekonomického hlediska. Až se vrátíte ze zkušené po několika letech, jistě se rádi shledáte se svými věcmi a vzpomínkami.

Jsou věci, o které za žádnou cenu nechcete přijít? Časová kapsa je tu pro Vás.

Case study zhodnocení investice za 10 let

Jako zakladatel projektu časové kapsy vycházím z vlastní zkušenosti. Pře deseti lety jsem nakoupil kolem 10 kusů starých motocyklů a soustředil jsme se hlavně na motocykl súter CZ 175, kterému se lidově říká prase.

V této branži jsem víceméně laik, ale “prase“ mě přitahovalo svým jedinečným designem. Nakoupil jsem kolem 10 ks různých motorek. Pronájem garáže za 10 let činí 120 000 Kč, průměrný nákup stroje byl 10 000 Kč a průměrný prodej nyní 50 000 Kč. Tj. při 10 ks – 500 000 Kč prodejní cena, z toho skladné 120 000 Kč a kupní cena 100 000 Kč. Čistý výnos za 10 let činí 280 000 Kč.

22 % úrok ročně

Příklad zjednodušuji, aby byla patrná čísla. Některé typy motocyklů jako Jaweta nebo Stadion se zhodnotily více než 5x. Jiné zase zase méně. U žádného motocyklu české výroby to nebylo po 10 letech méně než trojnásobek průměrné kupní ceny. Z toho vyplývá, že se rozhodně vyplatí investovat. Tohle je ten správný směr.

tagy: Time capsule, Zhodnocení investice, Inflační zabezpečení, Investování, Ceník, Jak vydělat peníze za 10 let, Jak přenechat dětem peníze / dědictví, Dědictví Pozůstalost, Sezam předmětů, Investiční uskladnění, Cestování, Levné dlouhodobé skladování, Uložení Sbírky, Odkaz budoucím generacím, Smlouva, Zabezpečení a monitorování, Výměny odkazů antik , sběratelé burzy. Nejlevnější sklady konkurence

https://snadne-finance.cz/blog/tag/inflace/

Kontakt

Časová kapsa – časová kapsle je přesně tím pravým místem pro uchování vašich cenností a vzpomínek. Neváhejte a zanechte zde něco pro další generace nebo jednoduše zhodnoťte své peníze v uložených věcech. Neváhejte nás kontaktovat.

Kontakt: koukal@giftsservice.com – 603 333 309